Το Κορωπί κέρδισε εκτός έδρας τον ΑΟΚ Χαλανδρίου με 72-62 στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική.
Το Κορωπί πήρε τη 2η συνεχόμενη του νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου, αφού επικράτησε εκτός έδρας του ΑΟΚ Χαλανδρίου με 72-62.

Η ομάδα του Δρακόπουλου μπήκε καλύτερα στον αγώνα και κατάφερε να πάρει προβάδισμα ακόμα και 12 πόντων στο πρώτο ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο +9 (28-37). Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση στο τρίτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να τρέξουν επιμέρους 22-11 και να περάσουν μπροστά στο σκορ (50-48, 30').Το Κορωπί όμως έδειξε χαρακτήρα, ανέκτησε το προβάδισμα, βρήκε ρυθμό στην επίθεση και πανηγύρισε την 9η του νίκη στο πρωτάθλημα.

ΑΟΚ Χαλανδρίου-ΓΣ Κορωπίου 62-72
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Καρακωνσταντόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 9-19, 28-37, 50-48, 62-72
ΑΟΚ Χαλανδρίου: (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Κονδύλης 13 (1), Σταθάκης 13 (3), Ανδρουλάκης, Δημητριάδης 6, Μορφονιός 5 (1), Αμπελάς 2, Δεμέναγας 3 (1), Αυδής, Μωραΐτης 8 (2), Βουλγαράκης 6, Θεοδωράκης 4, Βαρσάμος 2.
ΓΣ Κορωπίου: (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 11 (2), Γκιόκας, Παπαϊωάννου, Κατωπόδης 15 (3), Κεχρής 5 (1), Κούτρας 4 (1), Μερκούρης, Παπαδάκης, Κλασίδης 8 (2), Κουτουφάς 19, Σταμάτης 2, Μερκεβίτσιους 8.